Informacje

KNF umieściła Novą Giełdę, spółkę Mariusza Patrowicza, na liście ostrzeżeń publicznych

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 20 lipca 2017, 10:27

  • 0
  • Powiększ tekst

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) umieściła na liście ostrzeżeń publicznych firmy Nova Giełda i Nova Giełda Inwestycje powołując się na podejrzenie popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia KNF), podała Komisja.

W czwartek, 20 lipca 2017 r. na liście ostrzeżeń publicznych KNF umieszczone zostały nowe podmioty. Nova Giełda Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Nova Giełda Inwestycje z siedzibą w Płocku /komplementariusz spółki Nova Giełda Inwestycje Limited Partnership z siedzibą w Larnace, wpisanej do rejestru handlowego Republiki Cypryjskiej pod nr. HE 12535/- czytamy w komunikacie.

Poinformowano także, że w przypadku Nova Giełda Inwestycje KNF powołała się dodatkowo na zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 99 i art. 99a ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (dokonanie oferty publicznej papierów wartościowych bez wymaganego ustawą zatwierdzonego przez KNF prospektu emisyjnego/memorandum informacyjnego/dokumentu informacyjnego lub dokonanie emisji obligacji bez zachowania ustawowych warunków).

Na podst. ISBnews

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze