Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

WAKACJE W Bieszczadach upały - to tam kierują się teraz turyści

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 11 sierpnia 2017, 08:59

  • 0
  • Powiększ tekst

W Bieszczadach zapowiada się kolejny upalny dzień, temperatury powietrza mogą przekroczyć nawet 30 st. C., a wieczorem możliwe są burze. W związku z rozpoczynającym się przedłużonym weekendem na szlakach górskich jest coraz więcej turystów.

"Rano w Ustrzykach Górnych i Cisnej notowano już po 20 stopni" - powiedział ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Radosław Sikora.

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim jest słonecznie i wieje bardzo słaby wiatr. Z połonin widać w promieniu kilkudziesięciu kilometrów.

"Wybierającym się w góry przypominamy o rosnących w ciągu dnia temperaturach powietrza. Nie wolno zapominać o nakryciu głowy i odpowiedniej ilości wody mineralnej" - powiedział ratownik. Dodał, że w góry należy wybierać się przed południem, kiedy są mniejsze upały. "Podczas wycieczek górskich warto mieć także sprawny i naładowany telefon komórkowy.

W piątek po południu w Bieszczadach możliwe są też burze. W ich trakcie należy unikać otwartych przestrzeni, nie chronić się pod pojedynczymi drzewami i nie zostawać na graniach.

W lipcu i sierpniu ratownicy górscy bieszczadzkiej grupy GOPR interweniują po kilka razy dziennie. U poszkodowanych turystów dominują urazy kończyn, wyczerpanie, odwodnienie i omdlenia.

PAP/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze