Informacje

BOŚ uruchomił kredyty dla przedsiębiorców i JST z linii EBI wartej 75 mln euro

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 17 sierpnia 2017, 10:30

  • 0
  • Powiększ tekst

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) udostępnił linię kredytową Europejskiego Banku Inwestycyjnego o wartości 75 mln euro. Środki z tej linii przeznaczone są dla małych i średnich przedsiębiorstw (MSP), spółek komunalnych i jednostek samorządu terytorialnego (JST) na inwestycje infrastrukturalne oraz przedsięwzięcia z zakresu ochrony środowiska, podał bank

Finansowanie dostępne jest zarówno dla mikro i małych firm, jak i dla średnich przedsiębiorców zatrudniających nawet do 3000 pracowników. Kredyty skierowane są także do spółek komunalnych i jednostek samorządu terytorialnego. Maksymalna wartość kredytu udzielanego na konkretne przedsięwzięcie wynosi 12,5 mln euro, a wartość samej inwestycji może sięgać nawet 25 mln euro - czytamy w komunikacie.

Wkład własny inwestora to 15% wartości inwestycji. Możliwe jest także łączenie różnych źródeł finansowania (fundusze krajowe, zagraniczne) oraz refinansowanie poniesionych już przez inwestora kosztów, podano także.

BOŚ podał, że w ramach najnowszej linii EBI 40% środków przeznaczonych jest na finansowanie projektów przyczyniających się do działań na rzecz klimatu. Kredyt udzielony przez EBI jest objęty gwarancją w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFIS) - jednego z filarów Planu Inwestycyjnego dla Europy opracowanego przez Komisję Europejską pod kierownictwem Jean-Claude'a Junckera.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

(ISBnews) SzSz

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze