Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Firmy z Kaliningradu chcą zabronić sprzedaży żywności od Polaków

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 16 sierpnia 2012, 13:25

  • 1
  • Powiększ tekst

Firmy handlujące żywnością w Kaliningradzie chcą, by tamtejsze władze zakazały sprzedaży polskim obywatelom przywożonych przez nich produktów spożywczych – poinformowały rosyjskie media. Według mediów chodzi o żywność, która jest przywożona do Kaliningradu nielegalnie przez Polaków na masową skalę i sprzedawana po niskich cenach.

Szefowie kilku dużych firm zajmujących się handlem żywnością podpisali petycję do tamtejszych władz z żądaniem niezwłocznego ustanowienia barier administracyjnych dla polskich obywateli, którzy bez żadnych pozwoleń sprzedają artykuły spożywcze - poinformowała Rossijskaja Gazieta.

Autorzy petycji zwracają uwagę, że polscy handlarze sprzedają żywność prosto z bagażników samochodów, którymi przyjeżdżają do Kaliningradu. Taki proceder - w ich opinii - zagraża oficjalnym sklepom i producentom rolnym.

Według danych miejscowych władz, obecnie w mieście jest ok. 300 punktów sprzedaży polskiej żywności dostarczanej z przemytu. W wielu przypadkach tym biznesem zajmują się mieszkańcy Kaliningradu.

Organy porządkowe starają się zapobiec napływowi nielegalnej żywności. W ciągu siedmiu miesięcy tego roku z tego powodu przemytników ukarano mandatami w sumie na 300 tys. rubli (ok. 30 tys. zł).

 

(PAP), awy/ pad/ mow/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze