Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Chiński internet padł ofiarą ataku hakerów

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano · 27 sierpnia 2013, 11:25

    Aktualizacja · 27 sierpnia 2013, 16:42

  • 0
  • Tagi: badania Chiny haker internet lifestyle media nauka technologia
  • Powiększ tekst

Internet w Chinach padł w niedzielę ofiarą największego jak dotąd ataku hakerskiego, co wywołało poważne zakłócenia w dostępie do stron internetowych, których serwery znajdują się w tym kraju - podała AFP, powołując się na ośrodek rządowy CNNIC.

Centrum Informacji o Chińskiej Sieci Internetowej poinformowało, że był to "najznaczniejszy, o jakim wiadomo" atak na chiński internet. Na strony internetowe o domenie zakończonej na .cn przypuszczano przez dwie godziny w niedzielę rano atak DDoS (ang. Distributed Denial of Service). Polega on na przeciążeniu witryny internetowej w wyniku wysłania przez wiele komputerów różnego rodzaju zapytań, co powoduje blokadę strony. Kilka godzin później nastąpił kolejny atak DDoS, tak intensywny, że według CCNIC był "najmocniejszy, jakiego chiński internet kiedykolwiek doświadczył".

Stany Zjednoczone obwiniały Chiny o wiele ataków hakerskich na strony internetowe amerykańskich instytucji rządowych. Ze swej strony władze w Pekinie, odrzucając te oskarżenia twierdziły, że Chiny same padają ofiarą podobnych ataków.

(PAP)

awl/ ap/

 

 

---------------------------------------------------

---------------------------------------------------

Kup książkę wSklepiku.pl!

"Internet Krok Po Kroku"

autor:Krzysztof Żywczak

Poradnik pomoże oswoić się i zaprzyjaźnić z komputerem oraz poszerzyć wiedzę na temat www.

Internet Krok Po Kroku

Komentarze