Informacje

Fot.wikipedia.org
Fot.wikipedia.org

Polska jest świetna dla Biedronki. Powstaną jeszcze setki sklepów

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 9 września 2013, 08:03

    Aktualizacja: 9 września 2013, 08:04

  • 5
  • Powiększ tekst

Polska jest świetna dla biznesu dlatego będzie więcej inwestycji i nowych sklepów zapowiada w wywiadzie dla dziennika "Puls Biznesu" Pedro Soares dos Santos, prezes Jeronimo Martins, właściciela Biedronki.

Według szacunków Polacy wydadzą w tym roku w sklepach Biedronki ponad 30 mld zł. A ile zamierza wydać w Polsce Jeronimo Martins właściciel sieci?

W tym roku nasze nakłady inwestycyjne w Polsce sięgną 2,1 mld zł, w przyszłym roku i w kolejnych dwóch latach powinny utrzymać się na zbliżonym poziomie — w tym czasie, zgodnie z zapowiedziami, Biedronka dobije do 3 tys. placówek. Dziś ma ich ponad 2200. Dojście do zysków zajęło Biedronce 11 lat wytężonej pracy, ale teraz ich skala pozwala na finansowanie jeszcze szybszego rozwoju. Inwestujemy na dłuższą metę i jesteśmy głęboko zaangażowani w krajach, w których inwestujemy. Dziś Polska to dla nas najważniejszy rynek — przynosi naszej grupie prawie 70 proc. przychodów i dlatego kierujemy tu 70 proc. naszych nakładów inwestycyjnych. Nie planujemy tego zmieniać

- Pedro Soares dos Santos.

Na pytanie ile jeszcze w Polsce powstanie Biedronek, odpowiedział:

Nie potrafię określić tej liczby. Różni analitycy podawali różne szacunki — na przykład według Goldmana Sachsa rynek się nasyci, gdy otworzymy 4,5 tys. sklepów. Ale nie znam ani modeli stojących za tymi szacunkami, ani przyczyn, dla których analitycy uważają, iż to jest właściwa liczba. Wierzymy, że w Polsce po 2015 r. będziemy jeszcze przez wiele lat mogli rozwijać się organicznie i nie zamierzamy wstrzymywać inwestycji.

Cały wywiad w dzisiejszym "Pulsie Biznesu".

Źródło: Puls Biznesu/Opr.Jas

Powiązane tematy

Komentarze