Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Ukraina u progu wojny domowej: Bitwa demonstrantów z milicją, są ofiary

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 22 stycznia 2014, 08:36

    Aktualizacja: 22 stycznia 2014, 10:40

  • 2
  • Powiększ tekst

Realizuje się czarny scenariusz dla kijowskiego Majdanu. Oddziały Berkutu przechodzą do ofensywy, jeden z demonstrantów nie żyje - tę informację potwierdziły MSW Ukrainy i służby medyczne. Jak podają ukraińskie media, to mężczyzna, który miał cztery rany postrzałowe. Lekarz ocenił, iż w ofiarę strzelał snajper.

Ofiara to Serhij Nihojan, aktywny uczestnik Euromajdanu - informuje "Ukraińska Prawda". Wiadomo, że jedna kula trafiła go w szyję, druga w głowę. Ukraińska Prawda, powołując się na swoje źródła informuje też o drugiej ofierze - młody demonstrant spadł z 13-metrowej konstrukcji stadionu Dynamo Kijów.

O północy weszły w życie nowe przepisy, których podpisanie najprawdopodobniej było główną przyczyną rozpoczętych w niedzielę zamieszek w Kijowie. Od dziś obowiązują ostrzejsze kary m.in. za rozbijanie namiotów podczas protestów, za "rozpowszechnianie ekstremistycznych presji" czy "poruszanie się po drogach w kolumnach liczących więcej niż 5 pojazdów". Już teraz widać, że milicja zamierza wykorzystywać właśnie wprowadzone prawo. Jak informują demonstranci, funkcjonariusze ogłosili, że podejście bliżej niż trzy metry do kordonu będzie traktowane jako napad na milicjantów.

Jak informują na Twitterze Euromajdanu, barykady przy ulicy Hruszewskiego zostały już rozebrane. Oddziały Berkutu kierują się w stronę Majdanu. Najprawdopodobniej rozpocznie się szturm.

Jeden z protestujących został zastrzelony podczas zamieszek między milicją a przeciwnikami władz, które z nową siłą wybuchły dziś rano w stolicy Ukrainy, Kijowie. Obecnie milicyjne oddziały specjalne Berkut atakują wzniesioną przez protestujących barykadę na ulicy Hruszewskiego, przy której znajdują się gmachy rządu i parlamentu.

gazeta.pl/ Wuj/

 

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------

Do nabycia wSklepiku.pl!

"Ukraina Przewodnik Historyczny"

autor:Sławomir Koper

Ukraina Przewodnik Historyczny

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze