Informacje

fot. Internet
fot. Internet

Dziennikarze informują z Ukrainy: Porwania opozycjonistów, ofiary śmiertelne wśród demonstrantów

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 22 stycznia 2014, 08:57

    Aktualizacja: 22 stycznia 2014, 10:37

  • 0
  • Powiększ tekst

Na Ukrainie znajdują się specjalni wysłannicy polskich mediów. Niejednokrotnie z powodu utrudnień komunikacyjnych zmuszeni są przesyłać swoje relacje za pomocą Facebooka. Przytaczamy dla Państwa część tych relacji.

Marta Jeżewska, dziennikarka Telewizji Republika

Berkut szturmuje. Blokada pada i są dwie ofiary śmiertelne. Jedną z nich jest 22-letni uczestnik potyczek z Berkutem na ul. Hruszewskiego. Spadł z 13-metrowej kolumnady przy wejściu na stadion Dynamo i po kilku godzinach umarł w szpitalu. Druga ofiara to mężczyzna najprawdopodobniej zastrzelony przez snajpera. Niech go Pan Bóg ich przyjmie.
To jest prezent od władzy z okazji święta Dnia Jedności, które obchodzi dziś Ukraina!

Paweł Bobołowicz, dziennikarz radia Wnet

Igor Łucenko, opozycjonista, działacz Majdanu (sektora obywatelskiego Громадський сектор Євромайдану) odnalazł się we wtorek. Jego historia jest przerażająca i tak samo szokująca jak pobicie Tetiany Czarnowoł. Igor został porwany, był katowany i po wielu godzinach, w stanie półświadomości porzucony pod Kijowem. Po północy, pomimo skrajnego wyczerpania, Igor opowiedział swoją dramatyczną historię. Wciąż nieznany jest los drugiego porwanego Jurija Werbyckiego. Konferencja odbyła się przed kijowską kliniką Borys. Nota bene w tej samej klinice leżała po napaści na nią Tetiana Czornowoł i polityk Jurij Łucenko (zbieżność nazwisk jest przypadkowa) po pobiciu przez Berkut.

Dawid Wildstein, publicysta

Siły pro janukowyczowe to nie tylko Berkut rzucający w tłum koktajlami mołotowa. To także tituszki. Wczoraj całą noc demolowali Kijów - podpalali sklepy i samochody. Bili przechodniów. Chodzi o pogłębianie atmosfery strachu. Kilkunastu z nich zostało złapanych przez siły Majdanu. Byłem świadkiem ich przesłuchania. Przyznawali się, pokazywali broń - pałki, granaty gazowe, kastety. Cena tituszki za noc dewastowania stolicy? 220 hrywien. Smutne, tępe twarze. Wszyscy naćpani albo zalani.
To jedna z twarzy władzy Janukowycza.

facebook/ as/

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------

Koniecznie kup siódmy numer miesięcznika"W Sieci Historii" z filmem"Czarny Czwartek!

Miesięcznik

Archiwalne numery miesięcznika do nabycia TYLKO wSklepiku.pl!


 

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze