Analizy

Makler na parkiecie NYSE, fot. PAP/EPA/JUSTIN LANE
Makler na parkiecie NYSE, fot. PAP/EPA/JUSTIN LANE

Lekkie spadki na Wall Street po głosach Fed

źródło: PAP

  • Opublikowano: 18 listopada 2016, 22:49

  • 0
  • Powiększ tekst

Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się lekkimi spadkami najważniejszych indeksów. Rynek wsłuchuje się w liczne wypowiedzi przedstawicieli Rezerwy Federalnej i innych banków centralnych.

Indeks Dow Jones Industrial spadł o 0,19 proc. do 18 867,93 pkt.

S&P 500 stracił 0,24 proc. i wyniósł 2 181,90 pkt.

Nasdaq Comp spadł o 0,23 proc. do 5 321,51 pkt.

Rynki znajdują się pod wpływem czwartkowej wypowiedzi przewodniczącej Rezerwy Federalnej Janet Yellen, która stwierdziła, iż podwyżka stóp procentowych przez Rezerwę Federalną może być zasadna "stosunkowo niedługo". Inwestorzy oceniają, że słowa Yellen ostatecznie przesądziły, iż w grudniu w USA nastąpi wzrost kosztu pieniądza.

W piątek James Bullard z Rezerwy Federalnej St. Louis oraz Robert Kaplan z Rezerwy Federalnej Dallas również zasugerowali, że podwyżka stóp procentowych w USA jest możliwa w grudniu. W podobnym tonie wypowiedziała się Esther George z Rezerwy Federalnej Kansas, która opowiedziała się za szybszą decyzją w kwestii podwyżek.

Po południu pod kreskę zeszła ropa naftowa. Trwają intensywne zabiegi dyplomatyczne wśród państw zrzeszonych w OPEC mające na celu wynegocjowanie porozumienia o ograniczeniu produkcji w ramach kartelu. Baryłka ropy Brent jest wyceniana na ok. 46 USD.

Powiązane tematy

Komentarze