Analizy

Złoty pozostał stabilny

źródło: PAP

  • Opublikowano: 23 lutego 2017, 16:22

  • 0
  • Powiększ tekst

W trakcie czwartkowej sesji zmienność notowań polskiej waluty była niewielka. Kurs złotego wobec euro pozostawał w okolicach 4,30, a zatem mamy do czynienia z kontynuacją obserwowanej od początku lutego konsolidacji, która może potrwać jeszcze jakiś czas - uważają analitycy.

Około godz. 16.30 za dolara trzeba było zapłacić blisko 4,07 zł, a za euro około 4,30 zł. Frank szwajcarski kosztował około 4,04 zł, natomiast brytyjski funt około 5,09 zł.

Złoty umacnia się w czwartek wobec dolara amerykańskiego. Zdaniem analityków amerykańska waluta traci na wartości w reakcji na wypowiedzi sekretarza skarbu USA Stevena Mnuchina, który stwierdził, że w tym roku wpływ reform planowanych przez administrację prezydenta Trumpa na wzrost gospodarki USA będzie niewielki.

Zdaniem analityka z Domu Maklerskiego mBanku Rafała Sadocha wartość dolara będzie zależeć w dużej mierze w najbliższych dniach od danych napływających z amerykańskiej gospodarki i nie jest wykluczone, że notowania amerykańskiej waluty wzrosną jeszcze powyżej 4,10 zł w sytuacji lepszych od oczekiwań odczytów.

Czwartkowe krajowe dane na temat stopy bezrobocia w styczniu, choć okazały się lepsze od prognoz i potwierdziły bardzo dobrą kondycję polskiego rynku pracy, to jednak pozostały bez wpływu na notowania złotego, podobnie zresztą jak opublikowany w godzinach południowych zapis dyskusji z ostatniego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej.

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze