Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Posłowie PO zabiorą wolną sobotę: Chcą by pracownicy pracowali przez 6 a nie 5 dni

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 9 października 2014, 11:16

    Aktualizacja: 9 października 2014, 11:56

  • 8
  • Powiększ tekst

Posłowie PO mają nowy genialny pomysł na ożywienie w Polsce - chcą by pracownicy pracowali nie 5 a 6 dni. Pracodawcy są oczywiście zachwyceni, pracownicy już trochę mniej. Z kolei związki zawodowe nie mają wątpliwości - PO realizuje kolejne pomysły podsunięte partii przez lobby pracodawców.

Posłowie Platformy chcą nas zagonić do roboty od poniedziałku do soboty. Właśnie złożyli w Sejmie projekt, który to umożliwi. I komu będzie łatwiej? Pracującym, czy pracodawcom? A może chodzi o interes państwa? Teraz przepisy są takie, że pozwalają na 5-dniowy tydzień pracy. Soboty i niedziele, jeśli w nie pracujemy, musimy odebrać w pozostałe dni tygodnia. Ale posłowie Platformy wpadli na pomysł, ale czy dobry? Chcą nam zafundować sześć dni w robocie.

Pomysł za dobry uważa Cezary Kaźmierczak z ZPP.

Jeśli pracownik zgadza się na pracę przez 6 dni w tygodniu, i nikt go do tego nie zmusza, to pomysł jest w porządku – mówi prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Z kolei były szef "Solidarności" Janusz Śniadek widzi w pomyśle furtkę do wyzysku pracowników w majestacie prawa.

Nie ufam pomysłom Platformy za grosz i na pewno nie są to rozwiązania które mają służyć pracownikom, tylko lobby pracodawców – kwituje pomysł PO poseł PiS.

A Państwo mają ochotę pracować 6 dni w tygodniu?

Fakt/ as/

Powiązane tematy

Komentarze