Informacje

fot. www.freeimages.com
fot. www.freeimages.com

Przejęcie-gigant w branży spożywczej: Maspex Wadowice kupuje „perły” Agros-Nova

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 20 grudnia 2014, 19:55

  • 0
  • Powiększ tekst

Jedna z największych firm spożywczych Grupa Maspex Wadowice, kupuje należące do firmy Agros-Nova dwa zakłady produkcyjne w Łowiczu i Wąsoszu oraz siedem marek produktów. Jeśli zgodę wyda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów będzie to jedno z największych przejęć w branży spożywczej w Polsce.

Jak poinformowała w piątek rzecznik Grupy Maspex Wadowice Dorota Liszka, wstępna umowa na zakup wybranych aktywów firmy Agros-Nova została podpisana z jej właścicielem funduszem IK Investment Partners. Strony nie ujawniają wartości transakcji. Warunkiem wejścia w życie tej umowy jest uzyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Wśród przejmowanych marek są: dżemy Łowicz, warzywa konserwowe Krakus, keczupy i koncentraty pomidorowe Kotlin i Włocławek, majonezy, musztardy i sosy Fruktus oraz soki Tarczyn i DrWitt.

Według Doroty Liszki będzie to 17. i największa akwizycja w historii wadowickiej firmy, w tym ósma na rynku polskim. W efekcie przejęcia powstanie grupa spożywcza o obrotach ponad 4 mld zł.

Prezes Maspex Wadowice Krzysztof Pawiński ocenił, że przejęcie to w sposób znaczący zwiększa skalę biznesu spółki. "Grupa Agros-Nova to bezdyskusyjnie jedna z najsilniejszych firm spożywczych w tym kraju, która wniesie olbrzymi dorobek do naszej spółki - wartościowe i silne marki oraz - co dla nas bardzo ważne - także profesjonalny zespół pracowników" - zaznaczył prezes Maspexu.

Grupa Maspex Wadowice jest jedną z największych firm w Europie Srodkowo-wschodniej w segmencie produktów spożywczych. Posiada spółki zależne i zakłady produkcyjne w Polsce, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii, Bułgarii i na Litwie. Ten rok spółka zamierza zamknąć przychodami ze sprzedaży na poziomie 3,3 mld zł, z czego 1/3 stanowi sprzedaż zagraniczna. Grupa posiada takie marki, jak m.in. Tymbark, Kubuś, Lubella, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz.

(PAP)

Powiązane tematy

Komentarze