Informacje

fot. Facebook
fot. Facebook

Ceny reklam dla drobnych przedsiębiorców wzrosną - to kolejny pomysł Bronisława Komorowskiego

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 9 marca 2015, 07:39

    Aktualizacja: 9 marca 2015, 10:37

  • 2
  • Powiększ tekst

Bronisław Komorowski jest jednak bardzo pracowity - codziennie wymyśla nowe sposoby by utrudnić życie przedsiębiorcom. Tym razem chce podnieść koszty jakie ci ponoszą na reklamę.

Na trop pomysłów prezydenta wpadł poseł Adam Abramowicz. Nowe regulacje miałyby drastycznie podnieść koszty, jakie przedsiębiorcy ponoszą na reklamach.

Komorowski proponuje oprócz już istniejących w przypadku reklam: opłaty za zajęcie pasa drogowego oraz podatku od budowli (podatek od nieruchomości) opłatę reklamową. Utrudni to wchodzenie na rynek dla nowych firm - zwiększenie kosztów startu.

Poseł wskazuje, iż nowe regulacje nie tylko utrudnią życie przedsiębiorcom, ale mogą też zabetonować samorządy, gwarantując im łatwiejszą promocję. Jest to projekt wymyślony przez Bronisława Komorowskiego. Był już czytany na posiedzeniu połączonych komisji Infrastruktury, Kultury i Środków Przekazu oraz Samorządu, z kolei w przyszłym tygodniu ma odbyć się nad nim głosowanie.

w przypadku wyborów do samorządów czy parlamentu ten zapis faworyzuje bogatych, opłaty za kilka banerów to będą sumy w tysiącach złotych. Samorząd będzie mógł dowolnie wyznaczać ulice gdzie reklama może być a gdzie nie. Tam gdzie się wójtowi nie będzie się podobać reklamy nie będzie.

Więc chyba hasło wyborcze Komorowskiego powinno brzmieć: "By żyło się gorzej! Przedsiębiorcom."

CZYTAJ TEŻ: Niepełnosprawny zadaje pytanie Komorowskiemu. Ten odwraca się do niego plecami ZOBACZ NAGRANIE

ab/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze