Informacje

fot. Facebook
fot. Facebook

Wiek EMERYTALNY, GMO, wyższe PODATKI: 6 najbardziej SZKODLIWYCH dla gospodarki decyzji KOMOROWSKIEGO

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 8 kwietnia 2015, 10:05

    Aktualizacja: 8 kwietnia 2015, 13:18

  • 26
  • Powiększ tekst

Naszym zdaniem w kampanii prezydenckiej zbyt często królują emocje a nie fakty. Postanowiliśmy to zmienić i podsumować najważniejsze decyzje Bronisława Komorowskiego w ciągu jego prezydentury oraz to jak wpłynęły one na sytuację ekonomiczną Polski.

Jakie to decyzje? Zestawienie poniżej.

6 - Zgoda na podniesienie wieku emerytalnego

Gdy rząd Donalda Tuska zdecydował się podnieść wiek emerytalny Komorowski nie tylko nie oponował, ale był zdecydowanym rzecznikiem tego rozwiązania. Fałszywe określenie "reforma emerytalna" było tak naprawdę podniesieniem wieku, tylko po to by Donald Tusk miał lepszą opinię na europejskich rynkach finansowych i większe szanse na zostanie szefem Rady Europejskiej. Samo podniesienie wieku emerytalnego nie poprawia w żaden sposób losu Polaków, ponieważ problem nie tkwi w wieku przejścia na emeryturę, tylko w słabości gospodarki, niskich zarobkach i kompletnej niewydolności ZUS. Komorowski jednak bez wahania podpisał tę szkodliwą dla Polaków decyzję.

5 - Zgoda na podwyższenie podatku VAT

Kolejne szkodliwe działanie rządu Tuska, na które zgodził się Komorowski. Owszem - VAT jest jednym z niewielu podatków, które mogą być pożyteczne (o ile w ogóle istnieją takie) jednak w sytuacji Polski podniesienie VAT stworzyło więcej problemów niż było w stanie pomóc gospodarce, co więcej - Komorowski przyjmując decyzję Tuska wyrzucił kilka tysięcy Polaków na bruk - podwyżka VAT bowiem utrudniła działanie wielu firmom zmuszając je do zwalniania pracowników. Brawo prezydencie.

4 - Wprowadził żywność GMO do Polski

Bronisław Komorowski ciągle przedstawia się jako najbardziej pro-europejski z kandydatów. Dlaczego więc w przypadku GMO nie postępuje tak jak inne kraje UE? Unia Europejska bowiem ostro walczy przeciwko wprowadzaniu żywności GMO w poszczególnych krajach, tymczasem w ubiegłym roku Bronisław Komorowski koncerny GMO i ich produkty zaprosił do Polski, zatruwając zawartość talerzy Polaków.

Szczegóły w linku: Wiele państw UE chce być wolnymi od GMO: Tymczasem Prezydent Komorowski właśnie wprowadził do Polski taką żywność.

3 - Podniósł ceny reklam dla przedsiębiorców

Tę decyzję Komorowskiego wykryliśmy osobiście - prezydent proponując zmiany w opodatkowaniu i opłatach za reklamy drastycznie ograniczą możliwości prowadzenia reklamy przez małe przedsiębiorstwa, dając ogromną przewagę wielkim koncernom. Co więcej - podniesienie ceny za reklamy daje też więcej możliwości do prowadzenia kampanii przez partie władzy w wyborach samorządowych, ograniczając inne ugrupowania.

Szczegóły w linku: Ceny reklam dla drobnych przedsiębiorców wzrosną - to kolejny pomysł Bronisława Komorowskiego

2 - Chce wprowadzenia euro w Polsce

Choć euro w naszym kraju nie gwarantuje nam ani wzrostu bezpieczeństwa (proszę spojrzeć na kraje bałtyckie - posiadają euro a wcale nie są mniej narażone na agresję Rosji) a tym bardziej nie gwarantuje dobrobytu - wręcz przeciwnie, choć euro będzie korzystne tylko dla najbogatszych Polaków, to Komorowski jest rzecznikiem wprowadzenia tej waluty w Polsce. Mimo, iż teraz twierdzi, że twierdzi co innego. Zamieszanie? Poniższy materiał wszystko wyjaśnia:

Komorowski: Teraz twierdzi, że nie chce wejścia do strefy euro. Wcześniej mówił, że to konieczne.

1 - Nie uczynił nic by poprawić los niepełnosprawnych

Cóż powiedzieć więcej - prezydent, mimo licznych kierowanych do niego apeli - nie uczynił nic by poprawić los osób niepełnosprawnych. Wręcz przeciwnie - unika wszelkich pytań na ten temat.

Niepełnosprawny zadaje pytanie Komorowskiemu. Ten odwraca się do niego plecami ZOBACZ NAGRANIE.

Jak widać dobro obywateli i sytuacja ekonomiczna Polski, mimo deklaracji Komorowskiego, wcale nie leży prezydentowi na sercu. Warto więc zastanowić się nad programami innych kandydatów - być może to właśnie oni lepiej orientują się w sytuacji gospodarczej i ich decyzje mogłyby odwrócić fatalne trendy zapoczątkowane przez Komorowskiego.

tytuł

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze