Informacje

Publikacja tygodnika Wprost dotycząca Grzegorza Biereckiego budzi zastrzeżenia sądu

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 30 września 2015, 15:34

  • 0
  • Powiększ tekst

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił zażalenie redakcji Wprost i podtrzymał decyzję o konieczności zabezpieczenia dóbr osobistych senatora Grzegorza Biereckiego w sprawie przeciwko tygodnikowi. Redakcja tygodnika została zobowiązana do zamieszczenia informacji o toczącym się postępowaniu przy materiale „SKOK bez przeszkód”.

Cykl medialnych publikacji poświęconych senatorowi Grzegorzowi Biereckiemu i procesowi likwidacji Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych rozpoczął – po publikacji dokumentu Komisji Nadzoru Finansowego – właśnie tygodnik Wprost.

W uzasadnieniu decyzji warszawski sąd stwierdził, iż w sprawie opisywanej przez Wprost likwidacji FPZK, brak jest dowodów na to, żeby działania senatora Grzegorza Biereckiego było sprzeczne z obowiązującym prawem.

Dodatkowo – zgodnie z treścią uzasadnienia – pismo Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, na które powoływała się autorka spornego artykułu, nie uzasadnia negatywnych określeń w artykule tygodnika Wprost autorstwa Anny Gielewskiej.

Zdaniem Sądu Apelacyjnego publikacja „SKOK bez przeszkód”, która rozpoczęła serię publikacji poświęconych sektorowi SKOK, może naruszać dobra osobiste senatora Grzegorza Biereckiego.

Powiązane tematy

Komentarze