Informacje

Publikacja tygodnika Wprost dotycząca Grzegorza Biereckiego budzi zastrzeżenia sądu

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 30 września 2015, 15:34

  • 0
  • Powiększ tekst

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił zażalenie redakcji Wprost i podtrzymał decyzję o konieczności zabezpieczenia dóbr osobistych senatora Grzegorza Biereckiego w sprawie przeciwko tygodnikowi. Redakcja tygodnika została zobowiązana do zamieszczenia informacji o toczącym się postępowaniu przy materiale „SKOK bez przeszkód”.

Cykl medialnych publikacji poświęconych senatorowi Grzegorzowi Biereckiemu i procesowi likwidacji Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych rozpoczął – po publikacji dokumentu Komisji Nadzoru Finansowego – właśnie tygodnik Wprost.

W uzasadnieniu decyzji warszawski sąd stwierdził, iż w sprawie opisywanej przez Wprost likwidacji FPZK, brak jest dowodów na to, żeby działania senatora Grzegorza Biereckiego było sprzeczne z obowiązującym prawem.

Dodatkowo – zgodnie z treścią uzasadnienia – pismo Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, na które powoływała się autorka spornego artykułu, nie uzasadnia negatywnych określeń w artykule tygodnika Wprost autorstwa Anny Gielewskiej.

Zdaniem Sądu Apelacyjnego publikacja „SKOK bez przeszkód”, która rozpoczęła serię publikacji poświęconych sektorowi SKOK, może naruszać dobra osobiste senatora Grzegorza Biereckiego.

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze