Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Przez rządy Kopacz i Tuska Polacy mają dość Polski: Z kraju wyemigrują kolejne 3 mln osób. Mają ich zastąpić islamscy imigranci

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 14 października 2015
  • 08:33
  • 5
  • Tagi: demografia Donald Tusk emigracja emigracja zarobkowa Ewa Kopacz gospodarka imigracja imigrant islam kryzys lifestyle PO
  • Powiększ tekst

Gdy premier Ewa Kopacz godzi się na przyjęcie setek tysięcy islamskich imigrantów z kraju wyjedzie w tym czasie 3 miliony Polaków.

Z najnowszych danych GUS na temat emigracji wynika, że na koniec 2014 r. poza krajem przebywało 2 mln 320 tys. Polaków. To o 124 tys. osób więcej niż na koniec 2013 r. Niestety, wiele wskazuje na to, że emigracyjny rekord zostanie jeszcze wyśrubowany. Okazuje się bowiem, że opuszczenie kraju z powodów ekonomicznych w najbliższym czasie bierze pod uwagę kolejne 3 miliony osób, z czego ponad połowa to ludzie młodzi! Czyżby "złoty okres" 8-lecia rządów Platformy wchodził w fazę kryzysu?

To nie koniec smutnych danych - według informacji GUS populacja Polski zmniejszyła się w ciągu ostatnich 8 lat o niemal 3 miliony.

W Polsce trwa najpoważniejszy kryzys demograficzny od czasu zakończenia II wojny światowej. Jest on spowodowany masową emigracją ludzi w wieku produkcyjnym (wg ostatnich danych GUS na koniec ub.r. poza krajem przebywało 2 mln 320 tys. rodaków), dramatycznym wzrostem liczby emerytów (w ciągu ostatniego roku ich liczba wzrosła aż o 227,3 tys. osób), wysokimi obciążeniami podatkowymi (przecięty Polak oddaje fiskusowi 41,6 proc. swoich dochodów), niewolniczo niskimi płacami (średnie wynagrodzenie w Polsce jest jednym z najniższych w Europie) oraz brakiem konkretnej i skutecznej polityki prorodzinnej zachęcającej do posiadania dzieci (w pierwszej połowie b.r. GUS odnotował ujemny przyrost naturalny).

Czy nasz kraj wymrze?

GUS/ niewygodne.info/ as/

Komentarze