Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Papież Franciszek do "Solidarności": "Bądźcie wierni temu zaangażowaniu, aby interesy polityczne albo ekonomiczne nie były ważniejsze od wartości"

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 18 listopada 2015, 14:17

  • 1
  • Powiększ tekst

Papież Franciszek wezwał dziś NSZZ "Solidarność", by czuwał, aby interesy polityczne i ekonomiczne nie przeważyły nad wartościami ludzkiej solidarności. Apel ten wystosował podczas audiencji generalnej w Watykanie, na którą przybyła delegacja Związku.

Zwracając się po włosku do uczestników pielgrzymki NSZZ "Solidarność" Franciszek powiedział: "Od 35 lat wasz Związek angażuje się na rzecz świata pracy, zarówno fizycznej, jak i intelektualnej, jak również na rzecz obrony podstawowych praw osoby i społeczeństw".

"Bądźcie wierni temu zaangażowaniu, aby interesy polityczne albo ekonomiczne nie były ważniejsze od wartości, które stanowią istotę ludzkiej solidarności. Zawierzam was i wszystkich członków Związku opiece waszego patrona, błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki i z serca wam błogosławię" - dodał papież podczas spotkania z wiernymi na placu Świętego Piotra.

PAP/ as/

Powiązane tematy

Komentarze