Informacje

Cristino Ronaldo po zdobyciu jednego z czterech goli w jednym meczu Ligi Mistrzów z Malmoe FF, fot. PAP/EPA/BALLESTEROS
Cristino Ronaldo po zdobyciu jednego z czterech goli w jednym meczu Ligi Mistrzów z Malmoe FF, fot. PAP/EPA/BALLESTEROS

Cristiano Ronaldo zainwestuje w biznes hotelarski

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 10 grudnia 2015, 08:55

    Aktualizacja: 10 grudnia 2015, 08:57

  • 0
  • Powiększ tekst

Światowej sławy piłkarz Realu Madryt Cristiano Ronaldo zamierza zainwestować w biznes hotelarski. Właśnie ogłosił, że podpisał umowę z jednym z najbogatszych Portugalczyków Dionisio Pestaną, który jest właścicielem jednej ze znanych sieci w tej branży. Majątek piłkarza szacowany jest na ponad 200 mln euro.

Szczegóły tego kontraktu zostaną ujawnione 17 grudnia w Lizbonie, ale media portugalskie już spekulują, że jednym z konkretnych efektów może być wybudowanie ekskluzywnego hotelu w rodzinnym mieście Ronaldo - Funchal na Maderze.

Ronaldo, który we wtorek umocnił się w klasyfikacji najlepszych strzelców (88 bramek) Ligi Mistrzów po strzeleniu czterech goli w meczu z Malmoe FF (8:0), inwestuje pieniądze w różnych dziedzinach. Najwięcej w rynek nieruchomości (ponad 30 mln euro). Ma też swoją markę ubrań i butów. Majątek piłkarza szacowany jest na ponad 200 mln euro.

Jego zarobki tylko w części pochodzą z umów piłkarskich, większość - z kontraktów reklamowych. W czerwcu 2009 roku 24-letni wówczas Ronaldo trafił do Realu z Manchesteru United za rekordową wtedy sumę 80 milionów funtów (93 mln euro).

PAP, sek

Powiązane tematy

Komentarze