Informacje

Michał Krupiński został nowym prezesem PZU

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 19 stycznia 2016, 21:35

    Aktualizacja: 19 stycznia 2016, 21:51

  • 0
  • Powiększ tekst

Potwierdziły się doniesienia wGospodarce.pl sprzed miesiąca. Nasz portal jako pierwszy informował o tym, że w PZU największe szanse na objęcie schedy po Andrzeju Klesyku ma Michał Krupiński. Rada Nadzorcza PZU SA powołała we wtorek zarząd spółki i powierzyła Michałowi Krupińskiemu pełnienie funkcji prezesa.

W grudniu 2015 roku Andrzej Klesyk zrezygnował z funkcji prezesa PZU na prośbę Skarbu Państwa. Wówczas rada nadzorcza ubezpieczyciela powierzyła Dariuszowi Krzewinie pełnienie obowiązków prezesa do czasu powołania kolejnego.

Jak w grudniu typowaliśmy wybór nowego prezesa PZU czytaj tutaj:

Michał Krupiński na nowego szefa PZU

W skład zarządu PZU SA zostali powołani: Beata Kozłowska-Chyła, Roger Hodgkiss i Robert Pietryszyn. Z dniem 20 stycznia do zarządu wejdzie także Paweł Surówka.

W skład zarządu spółki wchodzą jeszcze Dariusz Krzewina i Przemysław Dąbrowski. Natomiast rezygnację z funkcji członka zarządu PZU SA złożyli Rafał Grodzicki i Tomasz Tarkowski.

Michał Krupiński od 2011 roku był prezesem zarządu Merrill Lynch Polska i szefem bankowości inwestycyjnej dla Europy Środkowej i Wschodniej w Bank of America Merrill Lynch. Odpowiadał tam za nadzorowanie i prowadzenie projektów fuzji i przejęć, finansowania na rynkach prywatnych oraz publicznych. Doradzał w zakresie zarządzania aktywami, polityki inwestycyjnej oraz struktury kapitałowej, między innymi w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym.

W latach 2006-2008 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, gdzie odpowiadał za nadzór właścicielski. Nadzorował program konsolidacji sektora energetyki.

7 stycznia Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PZU wymieniło siedmiu członków rady nadzorczej spółki PZU. Do rady zostali wówczas powołani Piotr Paszko, Marcin Chludziński, Marcin Gargas, Maciej Zaborowski, Eugeniusz Krześniak, Radosław Potrzeszcz i Jerzy Paluchniak.

Z rady odwołano Zbigniewa Ćwiąkalskiego, Zbigniewa Derdziuka, Macieja Piotrowskiego, Dariusza Kacprzyka, Jakuba Karnowskiego, Aleksandrę Magaczewską i Dariusza Filara. W radzie pozostali natomiast Paweł Kaczmarek oraz Alojzy Nowak.

Członkowie zarządu są powoływani przez radę nadzorczą na okres wspólnej kadencji, która obejmuje trzy pełne lata obrotowe.

PAP, sek

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze