Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Chińska inwestycja w portugalską piłkę

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 27 stycznia 2016, 07:14

  • 0
  • Powiększ tekst

Chińska firma Ledman będzie od przyszłego sezonu głównym sponsorem 2. ligi piłkarskiej w Portugalii. Umowa, którą podpisano w Pekinie, przewiduje m.in. zaangażowanie przez kluby chińskich zawodników.

Ledman poinformował, że do klubów dołączy dziesięciu piłkarzy oraz trzech trenerów chińskich. Tych liczb nie potwierdziła Liga Portugalska, ale jej dyrektor ds. komunikacji Germano Almeida przyznał, że kluby zobowiązały się do "szkolenia zawodników z Chin".

Podpisanie kontraktu wywołało pewne obawy w Portugalii, m.in. związku zawodowego piłkarzy. "Nie rozumiemy dlaczego Liga zgodziła się na to, aby grupa ekonomiczna narzucała klubom swoich piłkarzy i trenerów" - oświadczył prezes związku Joaquim Evangelista.

Nie ujawniono warunków finansowych umowy. Nie jest także jasne, czy - jak twierdzi chińska firma - zmieniona zostanie nazwa rozgrywek na Ledman Proliga. Zaprzeczyła temu druga strona, choć jednocześnie przyznała, że "Liga Portugalska pomoże Lidze Chińskiej w zakresie marketingowego know-how, organizacji rozgrywek i finansowego fair play".

Firma Ledman jest producentem diod LED w mieście Shenzen w południowo-wschodnich Chinach.

PAP/ as/

Powiązane tematy

Komentarze