Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Energetyczny sojusz Polska-Chorwacja

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 2 lutego 2016, 07:36

  • 0
  • Powiększ tekst

Polska może współpracować z Chorwacją w obszarze energetyki, logistyki, produkcji żywności i turystyki (ponad 300 tys. Polaków co roku spędza wakacje w Chorwacji), a także telekomunikacji oraz ochrony środowiska – wynika z obrad Polsko-Chorwackiego Forum Gospodarczego, zorganizowanego przez Krajową Izbę Gospodarczą z udziałem prezydentów i przedstawicieli biznesu obu krajów.

– Kontakty polsko-chorwackie są dobre, ale ciągle brakuje w nich skali. Dlatego ważne są przedsięwzięcia takich firm, jak OT Logistics – która jest poważnym udziałowcem zarządzającym portem w Riece.

OT Logistics – wraz z PKP Cargo oraz HŻ Cargo – utworzy transeuropejski korytarz transportowy łączący Adriatyk z Bałtykiem – powiedział Andrzej Arendarski prezes KIG. Mamy podobne obyczaje handlowe i zunifikowane, dzięki przynależności do UE, prawodawstwo – co znacznie ułatwia kontakty. Polscy przedsiębiorcy podkreślali, że w Chorwacji jest mniej biurokracji niż w Polsce i tam biznes robi się łatwiej. Relacje polityczne także są dobre i teraz należy przekuć je na rozwój obrotu gospodarczego – podsumował Arendarski.

eNewsroom/ as/

Powiązane tematy

Komentarze