Informacje

iPhone 5se i iPad Air 3 – premiera już w przyszłym miesiącu

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 4 lutego 2016, 13:55

  • 0
  • Powiększ tekst

Apple przygotowuje konferencję, której głównymi bohaterami będą iPhone i iPad, a także zegarek Apple Watch. Czego można spodziewać się po nowych wersjach tych szalenie popularnych urządzeń?

Konferencję zapowiedział znany i ceniony w środowisku fanów Apple’a serwis 9To5Mac, który – powołując się na swoje sprawdzone źródła – poinformował, że nowe gadżety od giganta z Cupertino ujrzą światło dzienne 15 marca.

Co prawda ta data nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez sam koncern, jednak w przeszłości 9To5Mac w podobnych kwestiach raczej się nie mylił. Głównymi bohaterami podczas wydarzenia mają być iPhone, iPad i Apple Watch w zupełnie nowych wersjach.

Zawiodą się jednak ci, którzy czekają już na iPhone’a 7; ten na rynku zadebiutuje bowiem dopiero pod koniec roku. W marcu Apple zaprezentuje natomiast smartfon w wersji specjalnej: iPhone 5se („special edition”) z ekranem o przekątnej 4 cali, a więc dokładnie takim, w jaki wyposażone były wersje 5 i 5s. Mniejszy smartfon ma zadowolić tych użytkowników, dla których 4,7-calowe iPhone’y 6 okazały się nieco zbyt duże, a przez to mniej wygodne w obsłudze.

Poza mniejszym ekranem iPhone 5se będzie wyposażony również w wydajniejsze podzespoły, które napędzają aktualne generacje smartfonu, w tym procesor A9. Jeśli zaś chodzi o pamięć wewnętrzną, to na rynku pojawią się prawdopodobnie dwa warianty: 16– i 64–gigabajtowy. Pierwszy ma kosztować 450 dol., cena drugiego nie jest jeszcze znana.

Premiera nowego iPhone’a to jednak nie wszystko, co wydarzy się podczas marcowej konferencji. Podczas tego samego wydarzenia Apple zamierza również pokazać światu nowy tablet. iPad Air 3, bo o nim mowa, ma zostać wyposażony w ulepszenia znane z zaprezentowanego we wrześniu zeszłego roku 13-calowego iPada Pro: lepsze głośniki i złącze Smart Connector; ma też współpracować ze specjalną, dedykowaną klawiaturą.

Fragment konferencji zostanie też poświęcony apple’owskiemu zegarkowi. Nie będzie to jednak zupełnie nowy Apple Watch 2, a jedynie zaktualizowana wersja przeznaczonego dla niego oprogramowania, a także kolejne rodzaje pasków (w nowych wariantach kolorystycznych, wykonane z nowego rodzaju materiałów).

Powiązane tematy

Komentarze