Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Szara strefa w handlu paliwami w Polsce. Jak z nią walczyć?

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 8 lutego 2016, 13:09

    Aktualizacja: 8 lutego 2016, 13:55

  • 3
  • Powiększ tekst

PKN Orlen oraz POPiHN mówią jednym głosem w temacie ograniczenia szarej strefy na rynku paliw w Polsce. W opinii wyrażonej przez dr Adama Czyżewskiego, głównego ekonomistę PKN Orlen, pomocne w walce z szarą strefą w handlu paliwami może być stworzenie kompleksowej i wiarygodnej bazy danych o rodzajach oraz ilości infrastruktury paliwowej w Polsce.

Dr Adam Czyżewski tak pisze o kwestii specjalnej bazy danych na swoim blogu:

Obecnie poszczególne organy nadzorujące i kontrolujące rynek paliw ciekłych posiadają autonomiczne, często niespójne listy baz oraz stacji paliw, które nie odpowiadają rzeczywistej liczbie tych obiektów, działających w naszym kraju. Tym samym w obecnym stanie faktycznie w Polsce nie funkcjonuje jedno wiarygodne źródło informacji, pozwalające ustalić na przykład całkowitą ilości stacji paliw. Brak jednolitej ewidencji infrastruktury paliwowej znacząco utrudnia nadzór nad rynkiem paliw ciekłych w Polsce.

Co proponuje główny ekonomista PKN Orlen?

Zasadnym jest podjęcie prac zmierzających do pełnego zinwentaryzowania rodzajów i ilości infrastruktury paliwowej w Polsce oraz stworzenia jednej kompleksowej i publicznie dostępnej bazy danych w tym zakresie.

Zapraszamy na blog dr Adama Czyżewskiego.

Powiązane tematy

Komentarze