Informacje

Fot. Österreichische Außenministerium - Inauguration von Papst Franziskus/CC BY 2.0
Fot. Österreichische Außenministerium - Inauguration von Papst Franziskus/CC BY 2.0

Brakuje pieniędzy na Światowe Dni Młodzieży

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 18 lutego 2016, 15:27

  • 5
  • Powiększ tekst

Nadal brakuje pieniędzy na lipcowe Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, podczas których wizytę w Polsce złoży papież Franciszek - czytamy w dzisiejszym „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Jak informuje dziennik, na pół roku przed terminem, w którym na terenie Krakowa mają odbyć się Światowe Dni Młodzieży, nadal oficjalnie nie wiadomo, ile wyniesie całkowity koszt wizyty papieża i rzeszy pielgrzymów w Polsce. Rejestracja gości ma trwać praktycznie do ostatniej chwili, w związku z czym na tę chwilę organizatorzy nie są w stanie oszacować, ile pieniędzy uzyskają ze składek od uczestników.

Szacuje się jednak, że całkowity koszy organizacji Światowych Dni Młodzieży może wynieś od 200 do 250 milionów złotych. Wydarzenie finansuje rząd, ale takich pieniędzy na pewno na nie nie przeznaczy. W związku z tym trwają właśnie poszukiwania chętnych, którzy chcieliby uczestniczyć w pokryciu tych kosztów. Pod uwagę brane są m.in. spółki z udziałem państwa – donosi „DGP”,

Chętnych nie brakuje. Organizatorzy Światowych Dni Młodzieży poinformowali, że udało się już pozyskać 18 sponsorów, wśród których są dwie spółki kontrolowane przez Skarb Państwa: PKO BP i PZU.

MK

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze