Informacje

fot. Pexels.com
fot. Pexels.com

Jedno auto na 5 minut. W takim tempie złodzieje kradną samochody

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 23 lutego 2016, 08:46

    Aktualizacja: 23 lutego 2016, 10:18

  • 0
  • Powiększ tekst

Liczba kradzieży samochodów we Włoszech po raz pierwszy od lat zmniejszyła się. Nadal jednak statystycznie co 5 minut kradzione jest jedno auto.

Według włoskiego MSW w 2015 roku w całym kraju zgłoszono kradzież ponad 114 tysięcy samochodów, podczas gdy rok wcześniej - około 120 tysięcy.

Mapa aktywności złodziei samochodowych nie zmienia się natomiast od lat.

Najwięcej takich przestępstw notuje się nadal w Kampanii na południu, gdzie ukradziono w minionym roku prawie 24 tysiące aut, w tym w samym tylko Neapolu - 17 tysięcy, czyli średnio 47 dziennie.

Na drugim miejscu jest stołeczny region Lacjum (18 tysięcy). Najmniej kradzieży zanotowano w małym regionie Dolina Aosty; tam skradziono jedynie 40 pojazdów, przy czym 15 z nich udało się odzyskać.

Wśród miast wyjątkowo bezpieczne pod tym względem jest Belluno, także na północy. W tym mieście liczącym 36 tysięcy mieszkańców zniknęło tylko 19 samochodów.

W całym kraju najczęściej kradzione są samochody małolitrażowe.

W zeszłym roku wzrosła natomiast liczba skradzionych ciężarówek. Takich zgłoszeń było 2275, czyli o ponad 200 więcej niż w 2014 r. Regionem, gdzie najczęściej dochodzi do takich zdarzeń, jest Sycylia.

(PAP)

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze