Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Niemieccy właściciele złożyli wniosek o upadłość Fabryki Maszyn Tarnów - pracę może stracić 200 osób

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 30 lipca 2013, 11:39

    Aktualizacja: 30 lipca 2013, 13:17

  • 10
  • Powiększ tekst

Niemiecki właściciel Fabryki Maszyn Tarnów złożył do tamtejszego sądu wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej spółki. Zakład zatrudnia około 200 pracowników.

Właścicielem fabryki od niespełna roku jest niemiecka firma GDW Werkzeugmaschinen Herzogenaurach GmbH, która wcześniej była jednym z głównych odbiorców tokarek i obrabiarek tam produkowanych. Inwestor przejął zakład po tym, jak został on zamknięty z dnia na dzień przez poprzedniego właściciela, brytyjską grupę kapitałową 600 Group Plc. Pracownicy dowiedzieli się o tym w sierpniu zeszłego roku z kartki, którą zawieszono na bramie zakładu.

Wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej Fabryki Maszyn Tarnów wpłynął do sądu 26 lipca. Teraz sąd ma siedem dni na zbadanie, czy nie zawiera on braków formalnych. Jeśli wniosek jest pełny, to sąd będzie mógł rozpocząć jego procedowanie.

Pozytywne rozpatrzenie wniosku będzie oznaczało likwidację spółki, a sprzedażą jej majątku zajmie się syndyk, wyznaczony przez sąd.

Fabryka Maszyn Tarnów wytwarza tokarki i obrabiarki. Powstała w listopadzie 2010 r. w wyniku przekształcenia Zakładu Produkcji Cywilnej - Zakładów Mechanicznych w Tarnowie.

(PAP)

rgr/ amac/

 

 

 

------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------

Kup książkę!

"Globalna gospodarka i globalny kryzys"

autor:Kaczmarek Tadeusz Teofil

Książka jest oryginalną i niekonwencjonalną analizą skomplikowanych przyczyn wybuchu globalnego kryzysu finansowego, który zaskoczył Stany Zjednoczone, kolejne państwa i największe instytucje finansowe świata. Stanowi próbę naświetlenia i wyjaśnienia aktualnych problemów współczesnej gospodarki. Wychodzi naprzeciw potrzebie pogłębionej refleksji na temat zmian, jakie dokonały się w tej gospodarce i ich wpływu na kryzys finansowy.

 

Powiązane tematy

Komentarze