Informacje

Fot. Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 pl
Fot. Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 pl

Wiesław Janczyk nowym wiceministrem finansów

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 25 marca 2016, 11:04

  • 1
  • Powiększ tekst

Premier Beata Szydło powołała posła PiS Wiesława Janczyka na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów - poinformowało w piątek Ministerstwo Finansów.

"Zgodnie z ustawą o Radzie Ministrów wniosek o powołanie złożył Minister Finansów Paweł Szałamacha. Poseł Wiesław Janczyk obowiązki sekretarza stanu obejmie 30 marca 2016 roku" - napisano w komunikacie.

Janczyk jest posłem Sejmu VI i VII kadencji. Jest zastępcą przewodniczącego komisji finansów publicznych, członkiem podkomisji stałej do spraw instytucji finansowych, przewodniczącym podkomisji nadzwyczajnej zajmującej się nowelizacją ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz nowelizacją ustawy o funduszach inwestycyjnych. Ponadto zasiada w komisji ds. kontroli państwowej.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie Sejmu nowy wiceminister jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (magistrem filologii polskiej) oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu (rachunkowość i zarządzanie finansami).

(PAP)

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze