Informacje

fot. Playstation
fot. Playstation

Playstation 4 oficjalnie zaprezentowane

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 21 lutego 2013
  • 09:45
  • 0
  • Tagi: biznes ceny gaming gospodarka gry Japonia konsola lifestyle nauka Nintendo Playstation rozrywka X-Box
  • Powiększ tekst

Japoński gigant elektroniczny Sony zaprezentował podczas pokazu w Nowym Jorku kolejnej generacji domową konsolę do gier wideo, nazwaną PlayStation 4.

Korporacja podkreśliła, że urządzenie rozrywkowe będzie częścią nowego "ekosystemu" koncentrującego się na sprzęcie, oprogramowaniu i usługach.

Dyrektor generalny departamentu rozrywki elektronicznej w Sony, Andrew House obiecał "istotną ewolucję" w stosunku do poprzednich urządzeń. PlayStation 4 ma m.in. pozwolić na transmisje strumieniowe, podobne do tych znanych z telewizji, a także korzystania z danych w chmurze obliczeniowej.

To pierwsza nowa konsola do gier od Sony od czasów PlayStation 3 z 2006 roku. Dzisiejsza prezentacja pozwala przejąć Japończykom inicjatywę w dziedzinie urządzeń rozrywkowych co najmniej do czerwca tego roku, kiedy to najprawdopodobniej amerykański gigant elektroniczny Microsoft przedstawi swoją nową konsolę Xbox.

Wszystko wskazuje na to, iż gry będą na nowej generacji konsol wyglądać jeszcze lepiej i oferować jeszcze więcej możliwości, lecz komentatorzy uważają, iż zbyt duże koszty produkcji gier mogą doprowadzić do kryzysu w branży dotychczas przynoszącej inwestorom ogromne zyski. O tym jednak jak będzie wyglądać przyszłość przekonamy się już wkrótce - teraz świat graczy świętuje prezentację nowej konsoli.

(PAP)

zab/ as/

Komentarze