Informacje

Fot. Freeimages/ROSIKA VOERMANS
Fot. Freeimages/ROSIKA VOERMANS

W tym kraju Coca-Cola wstrzymała produkcję, bo... brakuje tam już nawet cukru

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 23 maja 2016, 14:18

    Aktualizacja: 23 maja 2016, 14:19

  • 2
  • Powiększ tekst

Mieszkańcy pogrążonej w gospodarczym kryzysie Wenezueli nie będą mieli możliwości kupienia najpopularniejszego napoju świata. Przynajmniej do momentu aż w kraju nie przestanie brakować podstawowych składników, takich jak chociażby cukier.

Cukier, jeden z głównych składników Coca-Coli, w Wenezueli jest w tej chwili towarem deficytowym. A jeśli brakuje cukru, to i brakuje popularnego napoju.

Koncern The Coca-Cola Company postanowił więc wstrzymać tam jego produkcję aż do odwołania. Póki co nie wiadomo, jak długo taka sytuacja się utrzyma, bo nie wiadomo też, kiedy w Wenezueli przestanie w końcu brakować cukru.

Ale nie tylko Coca-Cola boryka się w Wenezueli z podobnymi problemami. W kwietniu największy producent żywności i napojów na tamtejszym rynku, firma Empresas Polar, wstrzymał tam produkcję swojego piwa, bo jemu również zaczęło brakować potrzebnych składników.

Żyjącą przede wszystkim ze sprzedaży ropy Wenezuelę w głęboki kryzys wpędziły drastyczne spadki tego surowca. Ekonomiści nie wykluczają, że w tym roku inflacja może przekroczyć tam nawet 700 procent. Wenezuela posiada największe na świecie zasoby ropy, ale dopóki jej cena nie wróci na dawny poziom, kraj pozostanie pogrążony w kryzysie.

/money.pl /mk

>> Czytaj również: Wenezuela wprowadziła dwudniowy tydzień pracy

Powiązane tematy

Komentarze