Informacje

TVP głównym nadawcą warszawskiego Szczytu NATO

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano · 1 lipca 2016, 23:43

  • 0
  • Tagi: biznes Jacek Kurski MSZ NATO szczyt Telewizja Polska SA TVP Witold Waszczykowski
  • Powiększ tekst

Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski oraz Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski dokonali w czwartek 23 czerwca 2016 r. uroczystej wymiany dokumentów pomiędzy Ministerstwem Spraw Zagranicznych a TVP. Dotyczą one podpisanej 17 czerwca br. przez obie strony „Umowy w sprawie wykonania telewizyjnej obsługi szczytu NATO przez nadawcę narodowego”.

Na mocy umowy, Telewizji Polskiej powierzono prestiżową rolę tzw. Host Broadcastera – głównego nadawcy przekazywanego na cały świat sygnału ze Szczytu NATO w Warszawie, który będzie się odbywał 8-9 lipca na Stadionie Narodowym.

Zadaniem Host Broadcastera jest zapewnienie - na najwyższym poziomie produkcyjnym i technologicznym - obsługi telewizyjnej wydarzeń głównych, konferencji, obsługi kontrahentów zagranicznych, dystrybucji sygnału.

Minister spraw zagranicznych, Witold Waszczykowski wyraził zadowolenie, że obrady warszawskiego szczytu będzie transmitować „tak bardzo doświadczone medium” jak Telewizja Polska.

Prezes Kurski zadeklarował, że TVP jest do tej misji dobrze przygotowana. "Traktujemy to jako chrzest bojowy przed Światowymi Dniami Młodzieży" – powiedział.

Prezes TVP podziękował także Ministerstwu Spraw Zagranicznych za wsparcie finansowe, dzięki któremu możliwe jest „zorganizowanie wysokiej jakości transmisji na cały świat”.

Telewizja Polska zaangażuje w obsługę Szczytu NATO ogromne siły i środki. Kamery TVP zostaną usytuowane nie tylko na Stadionie Narodowym – centrum szczytu - lecz także w innych punktach Warszawy, takich jak: Namiot Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych przy Stadionie, lotniska Chopina i Wojskowe, Teatr Wielki, gdzie odbędzie się spotkanie ministrów spraw zagranicznych i Pałac Prymasowski, miejsce spotkania ministrów obrony narodowej. Wszystkie wydarzenia produkowane i transmitowane są w technologii HD. Przy projekcie będzie pracowało równocześnie ok. 350 osób, a TVP spodziewa się przyjazdu na Stadion Narodowy ok. 30 stacji satelitarnych innych nadawców polskich i zagranicznych.

Telewizja Polska jako największy nadawca w kraju w swoim dorobku ma już transmisję wydarzeń rangi międzynarodowej, m. in. realizację Szczytu Klimatycznego w Warszawie w 2013 r. i Spotkania NATO w Krakowie w 2009 r.

NB

Komentarze