Informacje

Zwolenniczka Brexitu, fot. PAP/EPA/HANNAH MCKAY
Zwolenniczka Brexitu, fot. PAP/EPA/HANNAH MCKAY

Z OSTATNIEJ CHWILI: Po przeliczeniu pierwszego miliona głosów przewagę mają zwolennicy Brexit

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano · 24 czerwca 2016, 02:49

    Aktualizacja · 24 czerwca 2016, 02:54

  • 0
  • Tagi: Brexit polityka referendum w Wielkiej Brytanii Wielka Brytania
  • Powiększ tekst

Wyniki z 16 okręgów wyborczych (na 382) dają przewagę w stosunku 51,2 proc, do 48,8 proc. zwolennikom Brexitu - wynika z informacji napływających z komisji zliczających głosy. Jednak do tej pory nie były uwzględniane wyniki z żadnego z dużych miast Wielkiej Brytanii

Według BBC do rozstrzygnięcia wyniku referendum potrzeba 16,8 mln głosów, a policzono w sumie około milion. Jak do tej pory w każdym policzonym okręgu znacznie lepsze od prognozowanych wyniki osiągają zwolennicy Brexitu. Decydujące znaczenie będą zapewne miały wyniki referendum w Londynie i innych dużych miastach.

Przeprowadzone w dzień referendum sondaże dają prowadzenie zwolennikom pozostania Wielkiej Brytanii w UE, ale eksperci ostrzegają, że wynik pozostaje nieznany. Dane z pierwszych dwóch dużych miast wskazują na lepsze niż spodziewane wyniki zwolenników Brexitu.

BREXIT NA ŻYWO w portalu wGospodarce.pl:

BREXIT NA ŻYWO: Liczenie głosów - Brexit na ostrzu noża

Ogłoszone w piątek pierwsze wyniki głosowania (poza Gibraltarem) zostały przedstawione w Newcastle upon Tyne, wykazując zwycięstwo zwolenników dalszego członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, ale ze znacznie mniejszą niż spodziewaną różnicą głosów (50,7 proc. do 49,3 proc.).

Z kolei w Sunderland zwolennicy Brexitu zdobyli aż 61,3 proc. poparcia w porównaniu do spodziewanego przez ekspertów 54 proc., co spowodowało natychmiastowy spadek kursu funta.

Sek, PAP, Twitter

Komentarze