Informacje

Wolfgang Schaeuble, fot. Foter.com/Bankenverband - Bundesverband deutscher Banken/CC BY-ND
Wolfgang Schaeuble, fot. Foter.com/Bankenverband - Bundesverband deutscher Banken/CC BY-ND

Niemiecki minister: musimy współpracować z Turcją w sprawie migrantów

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano · 17 sierpnia 2016, 11:48

  • 0
  • Tagi: Angela Merkel gospodarka migracja ekonomiczna migracja ludności migranci Niemcy polityka Turcja uchodźcy Wolfgang Schaeuble
  • Powiększ tekst

Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble powiedział, że Berlin musi współpracować z Turcją w kwestiach dotyczących migrantów, i odrzucił wezwania opozycji do zawieszenia współpracy z Ankarą ze względu na czystki prowadzone po nieudanym puczu.

"Absolutnie nie podoba mi się to, co robi teraz (prezydent Recep Tayyip) Erdogan, ale nie sądzę, że powinniśmy zerwać z nim współpracę" - oświadczył minister.

"W naszym własnym interesie leży to, by nadal współpracować (z Ankarą)" - dodał.

Władze tureckie krytykowane są w Europie za - jak to określił szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker - odchodzenie od fundamentalnych praw człowieka, jak wolność prasy i wolność słowa, oraz za inne retorsje po nieudanym wojskowym zamachu stanu.

UE zawarła układ z Ankarą, by powstrzymać falę uchodźców zmierzającą do Europy. Uzgodnione 18 marca porozumienie przewiduje odsyłanie do Turcji wszystkich migrantów, którzy nielegalnie dotarli do Grecji. W zamian Bruksela obiecała Ankarze pomoc finansową na migrantów w wysokości 6 mld euro, a także odmrożenie negocjacji akcesyjnych i liberalizację wizową.

(PAP)

Czytaj także: Niemiecka przepychanka: Bundesbank chce podniesienia wieku emerytalnego do 69 lat. Rząd przeciw

Komentarze