Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Polski Caritas na pomoc Italii

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 26 sierpnia 2016, 15:36

  • 0
  • Powiększ tekst

Caritas Polska przekazała 50 tys. euro na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi we Włoszech - poinformował dziś rzecznik Caritas Paweł Kęska.

Dodał, że aktualnie w strefie trzęsienia ziemi we Włoszech działają specjaliści z Caritas Internationalis zajmujący się rozpoznaniem najpilniejszych i długofalowych potrzeb osób poszkodowanych. Na tej podstawie stworzone zostaną konkretne projekty, które będzie mogła wesprzeć międzynarodowa społeczność Caritas.

"Niezależnie od tego, działa pomoc doraźna realizowana przez Caritas Italiana. Na wsparcie tej pomocy Caritas Polska przekazała 50 tys. euro czekając na informacje o kolejnych projektach. Swoją pomoc doraźną przekazały już Caritas z Niemiec, Austrii i Belgii" - poinformował rzecznik Kęska.

Caritas Polska w odpowiedzi na apel papieża Franciszka oraz włoskiej Caritas prowadzi zbiórkę środków dla osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi. Wsparcie można przekazać poprzez SMS z hasłem POMAGAM numer 72052 (koszt 2,46 z VAT) oraz poprzez wpłaty na konto Caritas Polska PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem WŁOCHY.

Trzęsienie ziemi o sile 6,2 w skali Richtera w środę nad ranem nawiedziło środkowe Włochy. Ognisko wstrząsów zlokalizowano w odległości ok. 80 km na południowy wschód od miasta Perugia. Najbardziej dotknięte są regiony Umbria, Lacjum i Marche. Według ostatnich danych zginęło co najmniej 267. Żywych osób wyciągnięto spod gruzów ponad 200. Blisko 400 rannych przebywa w szpitalach.

PAP/ as/

Powiązane tematy

Komentarze