Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Uwaga klienci BZ WBK: hakerzy próbują wyłudzić dane

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 5 września 2016, 14:33

    Aktualizacja: 5 września 2016, 15:06

  • 0
  • Powiększ tekst

ESET ostrzega klientów banku BZ WBK. Nowa fala wiadomości phishingowych wysyłana do użytkowników ma za zadanie przechwycenie danych potrzebnych do logowania w serwisie bankowości internetowej - numeru identyfikacyjnego klienta oraz hasła.

ESET przechwyciło pierwsze wiadomości phishingowe już w sobotę popołudniu (3 września). Maile sugerują, że dostęp do konta został zablokowany z powodu nieautoryzowanego dostępu. Dalej wiadomość-pułapka prezentuje link, po kliknięciu w który ofiara przeniesiona zostaje na fałszywą stronę, podszywającą się pod tę służącą do logowania do bankowości internetowej BZ WBK. Internauta proszony o podanie loginu (numeru NIK) i hasła w wypadku ich podania otrzyma informację o weryfikacji wprowadzonych danych - to zapewne element mający na celu uśpienie czujności ofiary.

Kamil Satkowski, analityk zagrożeń z ESET uprzedza:

Zawsze przed zalogowaniem do konta w banku należy zweryfikować adres widniejący w przeglądarce – czy to na pewno adres naszego banku. Poza tym zanim podamy jakiekolwiek nasze dane należy sprawdzić, czy przeglądarka nawiązała bezpieczne szyfrowane połączenie z serwisem banku. Aby zabezpieczyć się przed podobnymi atakami, nie należy klikać w linki ani załączniki, które wzbudzają nasze wątpliwości.

Bank Zachodni WBK został już poinformowany o próbie phishingu.

Dziennik Gazeta Prawna/ as/

Powiązane tematy

Komentarze