Informacje

Dawid Jackiewicz w Krynicy: spółka akcyjna w miejsce MSP

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 6 września 2016, 19:49

  • 1
  • Powiększ tekst

Dawid Jackiewicz, minister skarbu państwa zapowiedział podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, że agencja, która powstanie w miejsce Ministerstwa Skarbu Państwa, będzie prawdopodobnie miała status spółki akcyjnej.

Z kolei Polska Fundacja Narodowa ma dbać o dobry wizerunek Polski i polskiej gospodarki. Zdaniem Dawida Jackiewicza spółki zjednoczone pod egidą fundacji stanowić będą poważną siłę.

– Z budżetem 100 mln zł można prowadzić akcją lobbingową w Parlamencie Europejskim, można prowadzić akcje informacyjne w renomowanych mediach europejskich, można prowadzić działalność edukacyjną na renomowanych uczelniach europejskich. To wszystko stało się możliwe dzięki przekroczeniu pewnej masy krytycznej – powiedział w rozmowie z „Gazetą Bankową” Dawid Jackiewicz.

Dawid Jackiewicz oczekuje, że podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy podjęte zostaną dyskusje o przyszłości Unii Europejskiej. – Mamy za sobą decyzję Wielkiej Brytanii o wyjściu z UE, mamy kryzys w Grecji, mamy potężny deficyt zaufania, mamy też problemy związane migracją z krajów Afryki Północnej. Oczekuję rozmów i dyskusji, które przyniosą jakieś ciekawe konkluzje – mówi Dawid Jackiewicz.

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze