Informacje

Budynek Kapitolu, fot. PAP/EPA/MICHAEL HEIMAN
Budynek Kapitolu, fot. PAP/EPA/MICHAEL HEIMAN

USA: Spadł kurs dolara; inwestorzy obawiają się protekcjonizmu Trumpa

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 20 stycznia 2017, 21:59

  • 0
  • Powiększ tekst

Po inauguracyjnym przemówieniu nowego prezydenta USA Donalda Trumpa kurs dolara spadł w piątek w stosunku do sześciu najważniejszych walut. Inwestorzy obawiają się protekcjonizmu nowej administracji i jej polityki handlowej - podaje Reuters.

"Pojawiły się obawy o to, jaka będzie polityka handlowa (...). Jest to zapewne pierwszy obszar, w którym Trump będzie musiał stonować swoją retorykę, ponieważ musimy pracować z innymi państwami" - powiedział szef Harris Financial Group Jamie Cox.

Po nerwowej sesji na Wall Street akcje odrobiły częściowo straty pod koniec dnia; nieznacznie wzrosło oprocentowanie amerykańskich obligacji rządowych. Europejskie rynki akcji zamknęły się ze stratą i przez jakiś czas spadały notowania meksykańskiego peso, ale kurs ustabilizował się, gdy inwestorzy uznali, że Trump nie podał żadnych konkretnych informacji na temat kroków wymierzonych w meksykańską gospodarkę ani renegocjacji układu o wolnym handlu NAFTA (między USA a Meksykiem i Kanadą).

Na amerykańskich giełdach niepokój pojawił się jeszcze przed przemową nowego prezydenta, którą uznano za zapowiedź protekcjonizmu.

PAP, sek

Powiązane tematy

Komentarze