Informacje

PAP/EPA/EVAN VUCCI / POOL
PAP/EPA/EVAN VUCCI / POOL

Spotkanie Putina i Trumpa to kwestia miesięcy

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 21 stycznia 2017, 11:48

  • 0
  • Powiększ tekst

Spotkanie prezydentów Rosji i USA Władimira Putina i Donalda Trumpa to kwestia miesięcy, ustalenia w sprawie terminu mogą zapaść podczas rozmowy telefonicznej przywódców - powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow w wywiadzie dla BBC wyemitowanym w sobotę.

Nie sądzę, byśmy mówili o najbliższych tygodniach. Prezydent USA jest przede wszystkim zajęty teraz sprawami amerykańskimi" - powiedział Pieskow w wywiadzie, którego treść przekazały media rosyjskie.

Wyjaśnił, że termin spotkania prezydenci mogą omówić w rozmowie telefonicznej po inauguracji Trumpa, przy czym najprawdopodobniej można mówić o spotkaniu "w ciągu najbliższych miesięcy".

Nie wątpię, że Putin będzie gotowy do tego spotkania" - zapewnił prezydencki rzecznik.

W wywiadzie dla państwowej rosyjskiej telewizji Rossija przedstawiciel Kremla wyjaśnił, że Putin zadzwoni do Trumpa w najbliższych dniach, by złożyć mu gratulacje z okazji objęcia urzędu.

Pieskow zauważył, że jest to zwyczaj protokolarny i zastrzegł, że obaj przywódcy "tak czy inaczej spotkają się", jednak na razie - jak zapewnił - nie ma "żadnych ustaleń i decyzji w tej sprawie".

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

Powiązane tematy

Komentarze