Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

IT, robotyka, nowoczesne technologie - te branże dają pracę

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 9 lutego 2017, 09:02

  • 0
  • Powiększ tekst

Niezmiennie najbardziej pożądanymi pracownikami są osoby z branży IT. Nowoczesne technologie są dla każdej firmy niezbędne, dzięki czemu firmy bardzo chętnie inwestują w te kompetencje. Specjalista lub manager IT otrzymuje średnio nawet 36 ofert pracy w ciągu roku.

Kolejną bardzo pożądaną specjalizacją są zawody zajmujące się automatyzacją procesów. Olbrzymie pole do rozwoju w tej dziedzinie mają inżynierowie, osoby zajmujące się projektami rozwojowymi oraz nowymi technologiami. Podobnie w branży motoryzacyjnej kreowane są nowe miejsca pracy. Obszar rynku digitalowego i internetowego jest bardzo istotny na rynku pracy. Specjaliści e-commerce oraz analitycy rynku internetowego także będą mogli liczyć na zróżnicowane i atrakcyjne – w tym finansowo – oferty pracy.

– Dobra sytuacja na rynku pracy przekłada się na atrakcyjne warunki stwarzane przez pracodawców dla swoich specjalistów, managerów czy talentów na rynku pracy – powiedziała Agnieszka Wójcik, Market Research Manager w Antal Polska – Obserwujemy wzrost wynagrodzeń – podwyżki w skali roku rzędu 6-7%, a nawet 15% w niektórych obszarach – oraz bardziej zróżnicowane benefity, np. dodatkowe dni urlopowe, elastyczne godziny pracy czy możliwość pobytu w SPA. Pracodawcy coraz bardziej dbają o dobre warunki pracy w miejscu pracy, inwestują w atrakcyjne, funkcjonalne przestrzenie biurowe. Zdecydowanie region południowy ma dużo do powiedzenia w kontekście rozwoju nowych technologii. Nowe specjalne strefy ekonomiczne stwarzają bardzo atrakcyjne warunki inwestorom, którzy częściej wprowadzają do Polski bardziej zaawansowane technologie. Przykładem może być uruchomienie produkcji wysoko zaawansowanych technicznie dronów. W tym aspekcie istotne są kompetencje specjalistów i managerów. Nasze uczelnie kształcą wyjątkowe osoby o wyjątkowych talentach i kompetencjach – bardzo często przewyższających konkurencję na rynkach zagranicznych. Polscy pracownicy są rozchwytywani nie tylko w naszym kraju – poza jego granicami również. Atrakcyjne możliwości rozwoju są stwarzane w całym regionie Europy Środkowej i Wschodniej, np. w Czechach. Należy dodać, że Polacy zajmują pozycję niższego szczebla, ale częściej są mile widziani na pozycjach dyrektorów zarządzających całym naszym regionem – podsumowała Wójcik.

eNewsroom.pl/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze