Informacje

fot. Wikimedia Commons
fot. Wikimedia Commons

Kolejny duży kontrakt Pesy

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 13 lutego 2017, 08:32

  • 1
  • Powiększ tekst

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi wybrało ofertę bydgoskiej Pesy jako najkorzystniejszą w przetargu na zakup 12 tramwajów wraz z podstawowym pakietem eksploatacyjno-naprawczym. Tramwaje będą niskopodłogowe, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Poinformował o tym w poniedziałek PAP rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK) Sebastian Grochala. Dodał, że cena, jaką za wykonanie usługi podała bydgoska spółka, to ponad 99,5 mln zł brutto.

Rzecznik zwrócił uwagę, że oferta Pesy uzyskała najwyższą liczbę punktów w wyniku oceny przeprowadzonej przez komisję przetargową. O wyborze decydowały m.in: cena, funkcjonalność wagonu i rozwiązania techniczne.

Jak poinformował Grochala, bydgoska firma zaproponowała tramwaje typu Pesa Swing, czyli model, który pasażerowie łódzkiego MPK znają, ponieważ od ponad roku pojazdy te kursują na linii nr 10 obsługującej tzw. trasę W-Z, łączącą osiedla Retkinia i Olechów.

Tramwaje będą wyposażone w klimatyzację, system wizualnej i akustycznej informacji pasażerskiej, kasowniki, biletomaty, monitoring oraz system łączności radiowej.

W ramach wyposażenia obsługowego dostarczone mają być m.in.: specjalistyczny, ratowniczy żuraw samochodowy, wózek widłowy, urządzenie do napełniania klimatyzacji z osprzętem, urządzenia do czyszczenia układów hamulcowych oraz komputery serwisowe. Z kolei pakiet eksploatacyjno-naprawczy stanowić mają m.in.: wózki jezdne, zespoły napędowe, dodatkowy komplet siedzeń, sterowniki występujące w wagonie i inne części zamienne (np. drzwi, pantograf czy szyby).

Na wykonanie usługi Pesa będzie miała czas do połowy października przyszłego roku.

PAP/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze