Informacje

Nowy skład kierownictwa KNF

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 16 lutego 2017, 10:20

    Aktualizacja: 16 lutego 2017, 12:07

  • 0
  • Powiększ tekst

Potwierdziły się nasze wczorajsze informacje w sprawie zmian w składzie kierownictwa Komisji Nadzoru Finansowego.

»»» Wkrótce odwołanie zastępców przewodniczącego KNF:

Zmiany w kierownictwie KNF. Z pewnością na lepsze

Premier Beata Szydło na wniosek przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Marka Chrzanowskiego odwołała z dniem 15 lutego br. zastępców przewodniczącego KNF - Lesława Gajka i Wojciecha Kwaśniaka i powołała z dniem 16 lutego nowych zastępców - Filipa Świtałę, który będzie odpowiadał w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego za nadzór nad pionem bankowym oraz Marcina Pachuckiego, który będzie odpowiadał za nadzór nad pionem ubezpieczeniowym oraz kapitałowym.

Filip Świtała jest związany z nadzorem bankowym od 2006 roku. Od 2011 roku pełnił funkcję kierowniczą w departamencie bankowości komercyjnej i specjalistycznej oraz instytucji płatniczych Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. Jest absolwentem wydziału fizyki oraz wydziału nauk ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, a także Katholieke Universiteit Leuven. Tytuł doktora nauk ekonomicznych uzyskał na wydziale zarządzania UW, gdzie jest obecnie adiunktem, podano w komunikacie.

Marcin Pachucki jest z związany z nadzorem nad rynkiem finansowym od 2001 roku. W ostatnim czasie pełnił funkcję zastępcy dyrektora departamentu prawnego Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, zajmując się głównie prowadzeniem postępowań administracyjnych dotyczących nadużyć na rynku finansowym. Ukończył studia ekonomiczne na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz prawo na Uniwersytecie Wrocławskim

Oprac. sek

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze