Informacje

Prezydent Donald Trump, fot. PAPEPA/OLIVIER DOULIERY
Prezydent Donald Trump, fot. PAPEPA/OLIVIER DOULIERY

Propozycja budżetu Donalda Trumpa bez cięć w programach socjalnych

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 26 lutego 2017, 19:12

  • 0
  • Powiększ tekst

Minister finansów USA Steven Mnuchin zapowiedział w niedzielę, że propozycja budżetu prezydenta Donalda Trumpa nie będzie przewidywała cięć nakładów na duże programy socjalne, takie jak Social Security (fundusz emerytalny) i ubezpieczenia zdrowotne Medicare.

Według Mnuchina prezydent wykorzysta zaplanowane na wtorek przemówienie na połączonej sesji obu izb Kongresu USA, by przedstawić niektóre elementy swego dalekosiężnego planu zmniejszenia obciążeń podatkowych dla klasy średniej, uproszczenia systemu podatkowego i zwiększenia globalnej konkurencyjności firm amerykańskich przez zmniejszenie ich opodatkowania i tworzenie zachęt do produkowania w Stanach Zjednoczonych.

W programie "Sunday Morning Futures" telewizji Fox News Mnuchin podkreślił, że reforma podatkowa jest jego najwyższym priorytetem, ale zastrzegł, że nie przewiduje cięć nakładów na federalne programy świadczeń (ang. entitlements).

Szef resortu finansów akcentował też m.in., że jeśli opodatkowanie biznesu stanie się bardziej konkurencyjne, przychody do budżetu wzrosną.

PAP, sek

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze