Informacje

Źródło; ZBP/Mieczysław Groszek
Źródło; ZBP/Mieczysław Groszek

Zmiany w zarządzie Związku Banków Polskich

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 20 kwietnia 2017, 15:06

    Aktualizacja: 20 kwietnia 2017, 15:07

  • 1
  • Powiększ tekst

Włodzimierz Kiciński jest nowym wiceprezesem Związku Banków Polskich, zastąpił na tym stanowisku Mieczysława Groszka - to jedna z decyzji czwartkowego XXX Walnego Zgromadzenia ZBP.

Z komunikatu wydanego przez Związek Banków Polskich po Walnym Zgromadzeniu wynika, że na swoich stanowiskach pozostali prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz (kierujący ZBP od 2003 roku) oraz wiceprezes Jerzy Bańka (na stanowisku od 2011 roku).

Po 6 latach wiceprezesem przestał być natomiast Mieczysław Groszek, który nie kandydował do nowego zarządu. Jego miejsce zajął Włodzimierz Kiciński, który, jak wynika z komunikatu, jest "doświadczonym menedżerem bankowym".

Karierę zawodową rozpoczął jako dyrektor departamentu zagranicznego w NBP i brał udział w negocjacjach Polski z Klubem Londyńskim i Klubem Paryskim w zakresie redukcji zadłużenia. Z sektorem bankowym związany od 1995 r. W latach 2002-2011 pełnił funkcję prezesa zarządu Nordea Bank Polska. W tym czasie zasiadał również w organach kierowniczych Związku Banków Polskich. Przed wyborem na wiceprezesa ZBP był kuratorem w Banku BPS oraz członkiem Komisji Etyki Bankowej Związku Banków Polskich - czytamy w komunikacie ZBP.

Walne Zgromadzenie, informuje komunikat, dokonało też wyboru nowej Rady Związku Banków Polskich.

SzSz(PAP)

Powiązane tematy

Komentarze