Informacje

fot. Materiały promocyjne
fot. Materiały promocyjne

Grupa Wyszehradzka, koncepcja Międzymorza i realna polityka trafiają do świata gier

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 26 kwietnia 2017, 08:26

  • 0
  • Powiększ tekst

Realne wydarzenia często stanowią podstawę inspiracji dla twórców gier, zwykle jednak chodzi o konflikty zbrojne lub epokowe wydarzenia dziejowe. Realna, gabinetowa polityka rzadko kiedy stanowi dobrą inspirację. Mimo to i ona wreszcie trafiła do świata gier.

Konkretnie w postaci gry "Realpolitik", której polskie wydanie eksplorować będzie wydarzenia z krajowego podwórka. Jak czytamy na stronie wydawcy:

Cenega, oficjalny partner 1C Company w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz Węgrzech z przyjemnością informuje, że do planu wydawniczego firmy trafiło specjalne wydanie pudełkowe gry strategicznej czasu rzeczywistego - Realpolitiks. W skład tego wydania wejdą:

  • Pełna wersja gry na płycie,

  • Dodatkowo: specjalne polskie scenariusze i wydarzenia z Grupą Wyszehradzką, Międzymorzem i San Escobar!

  • CD audio z muzyką z gry,

  • Duży, dwustronny plakat,

  • 3 rysunkowe pocztówki.

Tytuł w edycji pudełkowej zadebiutuje już 5 maja w polskiej i angielskiej wersji językowej na komputery PC z systemami: Windows, Linux i komputery Mac. Za lokalizację polską i angielską odpowiadają twórcy gry, polskie studio Jujubee.

Realpolitiks to przystępna strategia czasu rzeczywistego na ogromną skalę, w której możesz zostać przywódcą każdego nowożytnego państwa. Zmierz się z problemami współczesnego świata, poznaj widoczne i niewidoczne granice geopolityczne, skorzystaj z mocy swojego kraju i jego siły gospodarczej, aby wziąć udział w konfliktach militarnych i rozmowach międzynarodowych. Wybierz własny sposób na przeciwstawianie się interesom innych krajów, radź sobie z nieprzewidzianymi wydarzeniami, globalnymi zagrożeniami i różnymi kryzysami. Stań w obliczu dezintegracji Unii Europejskiej, walki z globalnym terroryzmem, skutków trzeciej wojny światowej i wielu innych scenariuszy – fikcyjnych i realistycznych.

Realpolitiks bazuje na trzech głównych systemach politycznych (demokracja, autorytaryzm, totalitaryzm) i pozwala ci rozszerzać wpływy swojego kraju na różne sposoby, aby wygrać wyścig o globalną dominację. Użyj umiejętności dyplomatycznych, przewagi gospodarczej albo potęgi militarnej i dokonaj różnych wyborów moralnych i etycznych, aby twój kraj stał się supermocarstwem, a obywatelom żyło się dostatnie.

Rozwijaj swój kraj, aby ten osiągnął przewagę gospodarczą, technologiczną i wojskową w rankingach globalnych. Wybór należy do ciebie – możesz zostać cenionym członkiem ONZ albo nuklearnym tyranem, zastraszającym wszystkich wokół ciebie. Rozszerzaj swoje terytorium dzięki otwartej rozgrywce Realpolitiks, a nawet twórz zamorskie kolonie. Jeśli to ci nie wystarczy, może postanowisz przenieść naszą cywilizację w kosmos?

Jak podkreśla wydawca - specjalnie przygotowana na polski rynek edycja gry poruszy takie kwestie jak budowanie relacji z Grupą Wyszehradzką czy forsowana przez prezydenta Andrzeja Dudę koncepcja Międzymorza. Oto jak realna polityka trafia do świata gier.

tytuł

Powiązane tematy

Komentarze