Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Kolejne ogrodzenie wzdłuż granicy z Serbią ukończone - tak Węgry opierają się islamskiej imigracji

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 28 kwietnia 2017
  • 09:08
  • 0
  • Tagi: gospodarka imigracja imigrant islam polityka Węgry
  • Powiększ tekst

Węgry ukończyły budowę drugiego ogrodzenia wzdłuż granicy z Serbii - poinformował dziś premier Viktor Orban. Od 2015 roku w kraju obowiązuje stan kryzysowy wprowadzony z powodu masowego napływu imigrantów.

"(Ogrodzenie) ma 155 km długości i jest wysokie na 3 metry. Jest w stanie powstrzymać dowolną liczbę ludzi" - powiedział Orban na antenie radia państwowego.

W 2015 roku Węgry stały się głównym krajem tranzytowym dla uchodźców i imigrantów usiłujących dotrzeć do Europy Zachodniej. Do czasu wzniesienia przez władze węgierskie ogrodzenia na granicy z Serbią i Chorwacją w 2015 roku na Węgry dostało się ponad 378 tys. migrantów. Obecnie napływ uchodźców radykalnie zmalał, ale wciąż przedostają się oni na Węgry w pewnej liczbie, głównie przez granicę z Serbią.

W 2016 roku wnioski o azyl złożyło na Węgrzech 29,4 tys. osób, które następnie w zdecydowanej większości ruszyły dalej na zachód Europy. Azyl na Węgrzech przyznano 425 osobom.

Pod koniec marca na Węgrzech weszła w życie ustawa, zgodnie z którą osoby ubiegające się o azyl będą musiały w razie stanu kryzysowego czekać na rozpatrzenie wniosku w strefach tranzytowych na granicy. W marcu rząd przedłużył do 7 września stan kryzysowy, obowiązujący od 2015 roku z powodu masowego napływu migrantów.

PAP/ as/

Komentarze