Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Analitycy o konsolach nowej generacji

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 18 kwietnia 2013, 10:51

  • 0
  • Powiększ tekst

"Już w ciągu pierwszego roku konsole następnej generacji powinny dotrzeć do kilkunastu milionów klientów - uważa analityk Jesse Divnich. Jego zdaniem ważną rolę w rozwoju maszyn odegrają niezależni producenci gier" - czytamy dziś na portalu gram.pl.

 

EEDAR prognozuje, że ponad 11 milionów konsumentów przeniesie się na następną generację konsol (PS4 i nowy Xbox) do końca 2014 roku - mówi Jesse Divnich, analityk wspomnianej firmy. Do końca 2017 roku sprzedaż platform Sony i Microsoftu powinna natomiast w sumie osiągnąć 50 milionów egzemplarzy. To, zdaniem przedstawiciela EEDAR, stwarza świetne środowisko dla funkcjonowania niezależnych twórców.

Zmiany na rynku mogą dotknąć niezależnych, małych deweloperów.

Niezależni developerzy nie mogą sobie pozwolić na działanie z klepkami na oczach. Muszą rozglądać się po wszystkich platformach, kiedy myślą o stworzeniu kolejnej produkcji. Zmienił się przemysł gier komputerowych, zmienia się i ten na konsolach. Pojawia się dzięki temu więcej szans niż kiedykolwiek wcześniej na tworzenie świetnych gier, które mogą zarobić krocie - dodaje analityk.

gram.pl/ as/

Powiązane tematy

Komentarze