Informacje

* źródło PKN Orlen
* źródło PKN Orlen

PKN Orlen umożliwi wypożyczanie aut Traficar na stacjach w Warszawie i Krakowie

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 23 maja 2017, 09:35

  • 2
  • Powiększ tekst

PKN Orlen został strategicznym partnerem paliwowym Traficara, podał koncern. W ramach współpracy od 1 czerwca br. na wybranych stacjach pod marką Orlen w Warszawie i Krakowie będzie można pozostawić i wypożyczyć samochód.

Współpraca ta wpisuje się w naszą strategię i plany rozwoju segmentu detalicznego Orlen. Stale analizujemy trendy rynkowe i dostosowujemy naszą ofertę do potrzeb klienta. Carsharing to bardzo perspektywiczna usługa, a wspierając jej rozwój, przyczyniamy się do zwiększania innowacyjności krajowej gospodarki i rozszerzania oferty mobilności w oparciu o polskie spółki i polski kapitał - powiedział członek zarządu ds. sprzedaży Zbigniew Leszczyński, cytowany w komunikacie.

Współpraca z PKN Orlen to dla naszej firmy możliwość rozwoju i zwiększenia dostępności usługi. Duże znaczenie ma dla nas fakt, że PKN Orlen, tak jak Traficar, dostrzega potrzebę inwestowania w nowoczesne rozwiązania transportowe i jest aktywnym inicjatorem zmian społecznych w zakresie poruszania się i komunikacji. Dlatego nasza współpraca ma wymiar znacznie głębszy niż tylko obecność samochodów na stacjach paliw partnera. Użytkownicy otrzymują innowacyjną, wygodną i kompleksową usługę - dodał prezes Traficara Piotr Groński.

Usługa wypożyczania samochodu na stacjach paliw Orlen będzie dostępna od 1 czerwca 2017 r. w Warszawie i Krakowie. Poza wyznaczeniem dedykowanych miejsc parkingowych na obiektach koncernu planowany jest również szereg wzajemnych działań sprzedażowych, promocyjnych i społecznych, podano także.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 79,55 mld zł w 2016 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Traficar Sp. z o.o. to spółka świadcząca usługę wynajmu samochodów na minuty bez zbędnych formalności i wyznaczonych miejsc na oddanie auta, wpisująca się w ideę carsharingu. Usługa została uruchomiona na rynku polskim w październiku 2016 r. w Krakowie.

Na podst. ISBnews

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze