Informacje

461 mln zł dofinansowania z UE dla siedmiu projektów transportowych

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 28 czerwca 2017, 15:38

  • 0
  • Powiększ tekst

Podpisane dziś umowy na 7 projektów transportowych - w Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Poznaniu, Siechnicach i Wrocławiu - oznaczają ponad 461 mln zł dofinansowania z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Całkowita wartość tych projektów - obejmujących infrastrukturę transportową, ścieżki rowerowe i zakup 130 nowych tramwajów - wynosi ok. 1,3 mld zł.

Są to duże pieniądze dla samorządu i to dużo zmienia. Są dużą szansą rozwojową dla kraju i regionów. Mamy obecnie świetne wskaźniki wzrostu gospodarczego i dobrą sytuację na rynku pracy. Jest to wspólny sukces, to jest wysiłek przedsiębiorców, ministra finansów i rozwoju i jest to dobry czas dla rozwoju takich projektów - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska podczas konferencji prasowej.

Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński dodał, że nowoczesny i ekologiczny transport publiczny to jeden z obszarów, gdzie inwestycje będą największe.

W perspektywie finansowej 2014-2020 mamy spore fundusze - tj. 18 mld zł, z tego 9,7 mld zł to środki z Programu Infrastruktura i Środowisko - powiedział Kwieciński.

Kwota 9,7 mld złotych z Programu Infrastruktura i Środowisko trafi ogółem na kilkadziesiąt inwestycji w Polsce. Dotychczas podpisano umowy o dofinansowanie 13 przedsięwzięć na kwotę 2,6 mld zł.

Finansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko ogółem wesprze również m.in. dalszą rozbudowę warszawskiego metra, tramwajów warszawskich, modernizację sieci tramwajowej w Bydgoszczy, montaż Inteligentnego Systemu Transportowego na terenie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Na podst. ISBnews

Powiązane tematy

Komentarze