Informacje

Źródło:KGHM
Źródło:KGHM

KGHM walczy o kontrakty warte 6-8 mld zł

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 30 czerwca 2017, 12:14

  • 0
  • Powiększ tekst

KGHM chce stawiać warte 6-8 mld zł huty miedzi w Arabii Saudyjskiej i Indonezji. Dodatkowo może wkrótce zdecydować o nowych projektach z China Minmetals. To mogą być wspólne projekty, na zasadzie wykonawstwa - poinformował dziennikarzy Radosław Domagalski-Łabędzki, prezes KGHM

Jeżeli uda nam się wygrać kontrakt na wykonawstwo, to na pewno będziemy tym zainteresowani, bo mamy taką wiedzę, odpowiednie know-how. Prędzej zrealizujemy jeden projekt niż dwa. Decyzje zapadną jeszcze w tym roku - dodał Domagalski-Łabędzki .

Jednocześnie KGHM jest gotowy poszerzyć współpracę z China Minmetals Corporation. W czerwcu 2016 r. KGHM Polska Miedź podpisała umowę z China Minmetals Corporation na sprzedaż katod miedzianych w latach 2017-2021.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.

(PAP Biznes)SzSz

Powiązane tematy

Komentarze