Informacje

Popyt na kredyty mieszkaniowe wzrósł w czerwcu o 20,4 proc.

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 10 lipca 2017, 15:20

  • 0
  • Powiększ tekst

Banki i SKOK-i przesłały w czerwcu zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę wyższą o 20,4 proc. niż przed rokiem - podało Biuro Informacji Kredytowej. Średnia kwota wnioskowanego kredytu wyniosła 232,5 tys. zł i była wyższa o 10,1 proc. w porównaniu r/r.

Wartość BIK Indeks - Popytu na Kredyty Mieszkaniowe (BIK Indeks - PKM), który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych, wyniosła 20,4 proc. w czerwcu br. - poinformowało w poniedziałek Biuro Informacji Kredytowej.

Popyt na kredyty mieszkaniowe w czerwcu, w przeliczeniu na dzień roboczy, był aż o 20,4 proc. wyższy niż rok wcześniej. Średnia kwota wnioskowanego kredytu w czerwcu wyniosła 232,5 tys. zł i była wyższa o 10,1 proc. w porównaniu z czerwcem roku ubiegłego - powiedział, cytowany w komunikacie dyrektor departamentu business intelligence Biura Informacji Kredytowej Sławomir Grzybek.

Jak zaznaczył, "mieszkańcy czterech największych województw (mazowieckiego, dolnośląskiego, śląskiego i wielkopolskiego) posiadają 50-proc. udział w wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych. Sami tylko mieszkańcy woj. mazowieckiego zawnioskowali o 21 proc. wartości wszystkich kredytów mieszkaniowych w kraju" - zauważył dyrektor.

W komunikacie przytoczono, że "wśród wnioskowanych kredytów, 66 proc. to kredyty dla osób, które nigdy wcześniej nie miały kredytu mieszkaniowego". Kolejne 26 proc. to kredyty dla osób, które już mają pożyczkę na mieszkanie.

Średnia wartość indeksu od początku 2017 r. wyniosła 14,5 proc.

Na podst. PAP

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze