Informacje

Tanieje gaz dla przemysłu. URE zatwierdziło nową taryfę PGNiG

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 13 lipca 2017, 09:28

  • 0
  • Powiększ tekst

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził ustaloną przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo taryfę w zakresie dostarczania paliw gazowych dla odbiorców przemysłowych, podali Urząd i spółka. W taryfie przewidziano obniżkę cen gazu o 6,7-6,8 proc.

Średnie ceny gazu ziemnego wysokometanowego w stosunku do cen ustalonych w dotychczas obowiązującej taryfie Nr 14/2017 tego przedsiębiorstwa, obniżone zostały o 6,7 proc., zaś gazów zaazotowanych o 6,8 proc" - czytamy w komunikacie URE.

Taryfa będzie obowiązywać od 1 sierpnia do 30 września 2017 r., podało PGNiG. Taryfa ustalona przez PGNiG dotyczy odbiorców o rocznym zużyciu gazu nie mniejszym niż 25 mln m3 (tzw. dużych przedsiębiorców).

PGNiG podkreśliło w swoim komunikacie, że nie ulega zmianie taryfa dla klientów PGNiG OD (gospodarstw domowych) oraz klientów biznesowych (zużywających do 25 mln m3 gazu rocznie), która zgodnie z poprzednim komunikatem spółki będzie obowiązywać do 31 grudnia 2017 roku.

Z uwagi na utrzymujące się niskie ceny ropy naftowej i niskie ceny gazu ziemnego na rynkach hurtowych w północno-zachodniej Europie, obniżeniu uległ całkowity koszt pozyskania przez PGNiG gazu ziemnego, w porównaniu do kosztu, jaki był przyjmowany do aktualnie obowiązującej taryfy - czytamy w komunikacie spółki.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

ISBNews, MS

Powiązane tematy

Komentarze